Rodinná chovatelská stanice zlatých retrieverů

Jak to všechno začalo.....

Všechno začalo tím, že jsme si domů přivezli naší první fenku Myu. 

Myušku jsme si vyhlédli v chovatelské stanici u Olomouce. Nese název od Světlovského potůčku

Pro Myu jsme si jeli v květnu 2016. Měla zrovna 8 týdnů. Moc jsme se na ni celou dobu těšili. Bylo to nejhodnější štěňátko. Velice klidná, ničeho se nebála, nic ji nerozházelo. Prostě taková  jaký má retriever být. 

Po všech náležitých očkováních, asi ve věku 3 měsíců jsme spolu začaly chodit na "cvičák", kde se rychle naučila všem základním povelům. Šlo jí to velmi hezky. Trénovaly jsme i doma a na nedalekém poli. Souběžně jsme začaly cvičit i "v lese" se Zuzkou. Kromě cvičení "aportů" Myu ohromně bavila voda. Ještě, že bydlíme v Jistebníků, kde je rybník "na každém kroku". 

Bylo důležité se připravit na zkoušku OVVR (ověření vlohových vlastností retrieverů), kterou Mya nakonec absolvovala v Chlebovicích v září roku 2017. Byla šikovná a všechny disciplíny zvládla skvěle. S přípravou nám pomáhala naše kamarádka Sylva, majitelka tatínka Myjušky Buddyho. Odkaz na webové stránky zde.

Mezitím jsme se samozřejmě průběžně hlásili na výstavy, na kterých byla vždy výborná (VN, V) s různým pořadím.

Na povinné vyšetření kloubů jsme jely do Opavy, kde jí MUDr. Pepřík vyhodnotil perfektní výsledky:

DKK A/A a DLK 0/0.

Na výstavě jsme si Myu nechali změřit, takže výška je 55cm, zkus má nůžkový a nechybí ji žádný zub. Tudíž jsme měly vše splněno, aby Mya mohla být uchovněná.

V plánu máme složení Canisterapeutických zkoušek, protože Mya svou velice klidnou povahou je pro to jako stvořená. 

S dětmi má také obrovskou trpělivost, viz fotografie. Skvěle se snáší i s ostatními zvířaty, kterých máme doma docela dost :-).

2. 2. 2020 se naší Myušce narodila 4 štěňátka. 3 pejsci a 1 holčička, která zůstala u maminky. Jmenuje se Amy Sweet Angel of Moravia a je to úplný opak mamky. Říkáme ji "divočák".

S Amy jsme jeli na první výstavu do Kelče - 28. 9. 2020. Amy si vyběhala VN2. Máme velkou radost, že výstavní předpoklady má. 

Mya od Světlovského potůčku úspěšně složila Canisterapeutické zkoušky se 117 body ze 120. Byla ze všech psů nejlepší.

Rok uplynul jako voda, s Amy jsme chodili na cvičák. Převážně já, ale zapojoval se i syn Mahir, který s Amy také civičil. Potom přišlo omezení kvůli COVIDu a měli jsme po cvičení. Nelenili jsme a procvičovali všechny cviky doma, nebo na nedalekém poli. Mamka Mya ukázala Amy jak správně aportovat. Nastal ale trošičku problém, protože jí nechtěla nechat nic donést. Proto aportuje teď každá sama. 

Dne 8. 4. 2021 Amy absolvovala vyšetření dysplazie kloubů u pana veterináře Pepříka v Opavě s perfektními výsledky:

DKK A/A a DLK 0/0 

OCD - clear

 Mya 2 měsíce
Mya 2 měsíce
Tady hlídá Esterku
Tady hlídá Esterku
První narozky slavila se Sofinkou a Mahirkem
První narozky slavila se Sofinkou a Mahirkem