ŠTĚŇÁTKA se narodila 2. 2. 2020 vrh "A"

Archie (Barney)

Albert

Artur (Tobi)

A naše Amy má svou záložku Amy Sweet Angel of Moravia

Začátkem února 2020 očekáváme narození našich prvních štěňátek. 

Vrh A.

Štěňátka se nám narodila po půlnoci, 2.2.2020. Máme 3 kluky a 1 holčičku. 


Vrh "A29.3.2020,dnes mají bobci 8 tydnů a v souvislosti s koronavirem a celkovou situací ve světě tento týden odjeli se svými páníčky do nových domovů. Albert odjel jako první do Prahy, Artur do Soběnova v Jižních Čechách a Archie jenom kousek do Krmelína. Amy zůstala u maminky v Jistebníku. 
Amy a Archie 
Amy 
Archie 
Albert 
Artur "Tobi" 
22.3.2020. Dnes je raubířům 7 týdnů. Při focení moc nespolupracují 😉
Amy, 6 týdnů 
Archie, 6 týdnů 
Artur, 6 týdnů 
Albert, 6 týdnů 
14.3.2020, zítra budou mít štěňátka 6 týdnů, čeká je první očkování a čipování. Je to kupa raubířů. Pořád by chtěli být venku a na spaní si vybrali místo u východu na terasu. Vlastně celou kuchyň teď okupují. 
8.3.2020, 5 týdnů.... 
7.3.2020,zítra to bude 5 týdnů, co se narodili. Všichni už běhají po celém bytě a taky na zahradě. Jsou to rošťáci. 
3.3.2020, malí mají 4 týdny a byli nachvili poprvé venku. Velice se jim líbilo. 
1.3.2020. Štěňátka mají už 4 týdny. Opravdu rostou jako z vody. Všichni mají přes 3 kg,zacinaji papat granulky i maso a pomalu, ale jistě všichni chodí, hrajou si, stěkají i vrčí. Začínají chodit návštěvy a budoucí majitelé našich miminek. 
23.2.2020. Dnes je to přesně 3 týdny, co se narodili. Udělali obrovský pokrok. Tento týden se všichni začínají stavět na nožičky a pokoušet se o své první krůčky. Taky jim začínají růst zoubky a pokouší se o první hry se sourozenci a taky s námi. Většinu dne sice prospí, ale jsou čím dále více vzhůru a objevují svět. Do pelíšku jim přibyly i nějaké hračky a děti 😁😁😁
19.2.2920, štěňátka mají 17 dní, už mají všichni otevřená očička a snaží se o první krůčky. Prozatím to jde nejlépe modrému pejskovi Albikovi. Taky už všem začínají růst zoubky 😊
Pár foteček z 13.dne

 

11.den.Pomalu otevíráme očička. Vydržíme spinkat až 4 hodiny a dokážeme se ozvat pěkně nahlas, když máme hlad.A to hlavně v noci. Mamka se o nás pene stará a pořád nás hlídá. 
Otevíráme očička, 11.den
Otevíráme očička, 11.den
Otevíráme očička, 11.den
Otevíráme očička, 11.den
Zlatíčka ❤️
Zlatíčka ❤️
Štěňátka mají 10 dní 😉
Štěňátka mají 10 dní 😉
Spokojená maminka 🤩
Spokojená maminka 🤩
Štěňátka mají dnes 1 týden. K tomuto "výročí" dostala krásná jména. Pěkně prospívají, pořád papaji od maminky mlíčko a potom spinkají. V noci už se pěkně ozývají, když mají hlad. Jsou to naši miláčci. 
AMY, 1 týden, 1380g
AMY, 1 týden, 1380g
ALBERT "Albi", 1 týden, 1270g.
ALBERT "Albi", 1 týden, 1270g.
ARTUR "Arty", 1 týden, 1440g.
ARTUR "Arty", 1 týden, 1440g.
ARCHIE, 1 týden, 1330g.
ARCHIE, 1 týden, 1330g.
Štěňátka rostou jako z vody, mají 6 dní a váží už všichni přes 1Kg
Štěňátka rostou jako z vody, mají 6 dní a váží už všichni přes 1Kg
Červená holčička, narozená ve 2:34,580g
Červená holčička, narozená ve 2:34,580g
Modrý kluk, narozen ve 3:20,vážil 545g
Modrý kluk, narozen ve 3:20,vážil 545g
Zelený kluk, narozen ve 3:54,vážil 620g
Zelený kluk, narozen ve 3:54,vážil 620g
Žlutý kluk, narozen ve 4:55,vážil 610g
Žlutý kluk, narozen ve 4:55,vážil 610g

Proč zvolit pejska s průkazem původu?

Průkaz původu (PP) je něco, jako rodný list. Je to listina vydaná plemennou knihou psů. Je v něm uvedeno jméno psa, chovatelská stanice, pohlaví, barva a druh srsti, tetování nebo čip atd. Důležitou částí je rodokmen, z kterého vyčtete mnoho předků svého štěněte. Též se do něj zapisují výsledky výstav a zkoušek, zdravotní vyšetření a potvrzení chovnosti.
Rodokmen u psa je zárukou určitých vlastností plemene, v našem případě Zlatého retrievera - zdravotních, exteriérových a povahových.

Při chovu psů s PP se toto vše sleduje - odpovídající vzhled, povaha a pevné zdraví.

PP dostanou všechna štěňátka po uchovněných a zdravých rodičích.

Někteří velkochovatelé a množitelé, chovají psy jen kvůli zisku. Ti je často drží v nevyhovujících podmínkách, štěňata nebývají očkovaná, správně živená a nesprávně socializovaná.

Proto je důležité vidět matku štěňat a místo, kde jsou štěňata odchovávána. Naše štěňátka vyrůstají v domácnosti "mezi námi", aby si zvykli na běžný chod domácnosti, zvuky, členy domácnosti včetně 3 našich dětí :-). Samozřejmostí je předání očkovacího průkazu s potvrzením o očkování a kupní smlouva.

Rodokmen Vás nezavazuje k absolvování výstav nebo zkoušek. Je to záruka vlastností štěňátka. Zaručuje Vám vzhled, povahu a zdraví plemene.Psi s PP jsou dražší, protože procedury s uchovněním, krytí, registrace chovatelské stanice, vystavení rodokmenů..., představuje pro chovatele určité nemalé náklady. PP Vám zaručuje už zmiňovaný exteriér, povahu a určité zdravotní předpoklady.

Pes potřebuje finanční nemalou péči po celý svůj život a tak cena štěňátka, jakékoliv výše, je při dalších nákladech pouze zanedbatelnou položkou.

Chovatel psů s PP je členem chovatelského klubu ( my jsme členi Retriever klubu, který na činnost chovatelů dohlíží. Chovní jedinci musí splnit, podle příslušnosti k plemenu, určitá kritéria.

V případě Zlatého retrievera jde o posouzení exteriéru na 2 výstavách, absolvování "maturity retrieverů" čili Ověření vlohových vlastností retrieverů (OVVR) a posouzení zdraví (vyšetření DKK a DLK).
Na činnost chovatelů psů s PP dohlíží chovatelský klub, v našem případě Retriever klub. Chovatel je v něm registrovaný a musí se řídit chovatelským řádem a dodržovat chovatelskou etiku. 

Jak probíhá březost den po dni zde

2.2.2020 se nám narodila 4 krásná štěňátka. 3 kluci a 1 holčička.