Štěňátka 

Štěňátka 

Jak probíhá rezervace našeho štěňátka?
Po domluvě (telefonicky, emailem, messenger, whatsapp) zarezervujeme štěňátko, pokud je nějaké volné. Návštěva u štěňátek je možná od 4. až 5. týdne jejich života. Je to z důvodu ochrany miminek před nemocemi a infekcemi. Po návštěvě se rozhodnete, zda si naše štěňátko závazně zarezervujete. V případě závazné rezervace se skládá záloha. Zbytek kupní ceny bude zaplacen v den převzetí štěňátka. Mezitím samozřejmě budeme v kontaktu přes výše uvedené aplikace, tel. či email. Na webové stránky a FB pravidelně přidávám nové fotografie a videa štěňátek, aby budoucí páníčci viděli, jak rostou a jak se mají.

Odchod do nových domovů

Naše štěňátka zpravidla odchází do nových domovů v 8. týdnu života. Do té doby jsou stále s maminkou, která se je snaží také vychovávat. Štěňátko bude očkované, čipované a minimálně 2x odčervené. Připravena bude kupní smlouva, PP (průkaz původu), mezinárodní očkovací průkaz (Pet Pas) a také startovací balíček, který každé štěňátko dostane od nás jako dárek (granulky, které papá, hračku, misku, deku s pachem maminky a podložky).

Proč zvolit pejska s průkazem původu?

Průkaz původu (PP) je něco, jako rodný list. Je to listina vydaná plemennou knihou psů. Je v něm uvedeno jméno psa, chovatelská stanice, pohlaví, barva a druh srsti, tetování nebo čip atd. Důležitou částí je rodokmen, z kterého vyčtete mnoho předků svého štěněte. Též se do něj zapisují výsledky výstav a zkoušek, zdravotní vyšetření a potvrzení chovnosti.
Rodokmen u psa je zárukou určitých vlastností plemene, v našem případě Zlatého retrievera - zdravotních, exteriérových a povahových.

Při chovu psů s PP se toto vše sleduje - odpovídající vzhled, povaha a pevné zdraví.

PP dostanou všechna štěňátka po uchovněných a zdravých rodičích.

Někteří velkochovatelé a množitelé, chovají psy jen kvůli zisku. Ti je často drží v nevyhovujících podmínkách, štěňata nebývají očkovaná, správně živená a nesprávně socializovaná.

Proto je důležité vidět matku štěňat a místo, kde jsou štěňata odchovávána. Naše štěňátka vyrůstají v domácnosti "mezi námi", aby si zvykli na běžný chod domácnosti, zvuky, členy domácnosti včetně 3 našich dětí :-). Samozřejmostí je předání očkovacího průkazu s potvrzením o očkování a kupní smlouva.

Rodokmen Vás nezavazuje k absolvování výstav nebo zkoušek. Je to záruka vlastností štěňátka. Zaručuje Vám vzhled, povahu a zdraví plemene.Psi s PP jsou dražší, protože procedury s uchovněním, krytí, registrace chovatelské stanice, vystavení rodokmenů..., představuje pro chovatele určité nemalé náklady. PP Vám zaručuje už zmiňovaný exteriér, povahu a určité zdravotní předpoklady.

Pes potřebuje finanční nemalou péči po celý svůj život a tak cena štěňátka, jakékoliv výše, je při dalších nákladech pouze zanedbatelnou položkou.

Chovatel psů s PP je členem chovatelského klubu ( my jsme členi Retriever klubu, který na činnost chovatelů dohlíží. Chovní jedinci musí splnit, podle příslušnosti k plemenu, určitá kritéria.

V případě Zlatého retrievera jde o posouzení exteriéru na 2 výstavách, absolvování "maturity retrieverů" čili Ověření vlohových vlastností retrieverů (OVVR) a posouzení zdraví (vyšetření DKK a DLK).
Na činnost chovatelů psů s PP dohlíží chovatelský klub, v našem případě Retriever klub. Chovatel je v něm registrovaný a musí se řídit chovatelským řádem a dodržovat chovatelskou etiku.